Sektörel Hazır Web Siteleri

İnternette sizi yansıtacak bir web sitesine ihtiyacınız var. Ancak bunun nasıl bir tasarıma veya nasıl bir özelliğe sahip olması gerektiği konusunda fikriniz olmayabilir. Eğer içerisinde bulunduğunuz sektöre uygun özellikler, mesajlar ve tasarıma sahip olmayan siteleri kullanarak ziyaretçilere ulaşmaya çalışırsanız, birçok müşteri kaybedebilirsiniz. Çünkü siteler internetteki vitrininiz mesabesindedir ve işinizin ne olduğu sorusuna en iyi cevap siteler sayesinde alınır. Mesajın doğru bir şekilde verilmediği veya tasarım çizgileriyle tezatlık ifade eden mesajlar, müşteriyi ikna etmeye asla yetmeyecek. Bu olumsuz durumlar düşünüldüğü zaman sektörel hazır web sitelerine olan ihtiyaç daha iyi anlaşılabilir.

Mesajın doğru tasarımla güçlendirilmesi…

Her kişinin aklında belli obje veya ritüeller vardır ki bunlar herhangi bir sektörü, eşyayı veya eylemi anımsatabilir. Bu nedenle sitelerin işlevlerine uygun ritüellere ve tasarım objelerine yer vermesi gerekir. Böylece site içerisindeki yazı veya eyleme geçirilmesi düşünülen herhangi bir içerik, tasarımda yer alan bilinçaltı mesajla daha da etkili bir duruma gelecektir.

Setörel hazır web sitelerinde, emlak, kuaför, oto kiralama, dernek, okul ve daha farklı sektör ve kurumları anımsatan özel obje ve ritüeller tasarımlarda kullanılmıştır. Bu şekilde sitelerin kurumsal hale getirilmesi ve yayıncının içeriklerinin daha da anlamlı ve ikna edici hale gelmesi gaye edinilmiştir. Her zaman ufak gibi gözüken ayrıntılara dikkat etmek, fark yaratmak için yeterli olur.