Hazır Web Sitelerimiz Hakkında Sık Sorulan Sorular

Hazır web siteleri, tasarımcı ve yazılımcılar tarafından önceden belirlenmiş özellikler kapsamında hazırlanan ve belirli ücret karşılığı firmaların kullanımına sunulan web siteleridir. Kullanımları basit, fiyatı ise özel tasarım web sitelerine göre çok uygundur.

Dörtgen Dizayn tarafından yılların deneyimi ile sektörlerin taleplerinin incelenmesi sonucu hazırlanmış olan hazır web sitelerimizin yazılımları mobil uyumlu, seo uyumlu ve esnek kullanımlı olacak şekilde tamamen sıfırdan yapılmıştır. Yeni nesil mobil (responsive) uyumluluğu sağlayan tasarım kullanılmıştır.

Hazır web sitelerimizin tümünde size tahsis edilecek bir yönetim paneli bulunmaktadır. Kullanıcı adı ve parolanız ile giriş yapacağınız yönetim paneliniz ile web sitenizin içeriğini tamamen kendi ihtiyaçlarınıza göre düzenleyebilirsiniz. 


Hazır web sitelerimiz, deneyimlerimiz sonucu ihtiyaç duyulduğunu belirlediğimiz belirli amaçlara göre yazılmıştır. 

Hazır Web Sitemiz; hemen hemen tüm sektörlerde faaliyet gösteren firmalar için uygundur. Esnek yönetim özellikleri ile dilediğiniz şekilde içeriği planlayabilir, menü de dahil olmak üzere tüm içeriği ihtiyaçlarınız doğrultusunda oluşturabilirsiniz. Hazır web sitenizi istediğiniz dilde aktif edebilirsiniz. 

Hazır Emlak Sitemiz; emlak firmaları için özel olarak tasarlanıp yazılmıştır. Mobil cihaz uyunlu ve Seo uyumlu olan yönetilebilr emlak sitemiz ile emlak ilanlarınızı ve müşterilerinizi yönetebilir, web site panelinde yer alan sözleşmeleri kullanabilirsiniz. 

Hazır Eticaret Sitemiz; ürünlerini eticaret üzerinden kullanıcılara ulaştırıp satmak isteyen ve özellikle eticarete ilk defa adım atacak tüm müşterilerimiz için uygundur. Mobil Uyumlu, Seo Uyumlu altyapısı ve gelişmiş yönetim paneli ile tüm sistemi yönetebilirsiniz. 

Hazır Rent A Car Sitemiz, oto kiralama sektöründe bulunan tüm firmalar için uygundur. Mobil Uyumlu ve Seo uyumlu altyapısı ve yönetim paneli ile rezervasyon alabilir, haber - duyuru yönetimi ile web sitenizi sürekli güncel tutabilirsiniz. 


Tüm hazır web sitelerimizi satın almadan önce deneyebilirsiniz. Özellik ve kullanım sınırlamaları olmadan gönül rahatlığı ile hazır web site demolarımızı kullanmanızı öneririz. 

Tamamen firmamız tarafından yazılımı gerçekleştirilmiş olan hazır web sitelerimizi, sadece firmamıza ait  hostinglerimiz üzerinde kurmaktayız.

Daha önce yaşadığımız kötüye kullanımlar nedeniyle firmamız bu şekilde çalışmayı ilke edinmiştir. Dörtgen Hazır Web site paketlerinde yeterli barındırma hizmeti verilmektedir. Ayrıca hazır web sitelerimize ait özellik güncellemelerini sürekli yapabilmemiz ve sizlere daha hızlı hizmet verebilmemiz adına firmamıza ait barındırma alanlarını kullanmaktayız. 

Kendinize ait daha önceden alınmış bir domaininiz (alan adınız) var ise, hazır web site paketlerimizde bu alan adınızı kullanabilirsiniz. Kendinize ait alan adını(domaini) kullanabilmeniz için alan adı yönlendirme ya da transfer işleminin yapılması gerekmektedir.

Alan adı dns yönlendirme işlemi için, alan adınızın ns bilgilerini size bildireceğimiz adreslere yönlendirmeniz yeterlidir. Yönlendirme ve transfer işlemleri ile ilgili teknik destek tarafımızdan verilmektedir.

Dörtgen Dizayn olarak firma profilinize yada size en uygun 1 alan adı seçip onu kullanmanızı tavsiye ederiz. Yönlendirme olarak çalışan alan adlarının arama motoru optimizasyonları konusunda size faydası olmayacaktır. Sadece kurumsal olarak zorundalık var ise bu tercih edilebilir.  

Hazır web sitelerimzin alan adı, barındırma, teknik destek ve yedekleme hizmetleri için yıllık ödemesi bulunmaktadır.

Yıllık ücretler hizmet alınan her yıl için sene başında peşin ödenir. Yıllık ödemelerinin zamanında yapılmaması durumunda web site hizmetiniz, barındırma ve alan adı sağlayıcı firmalar tarafından durdurulur. Web sitenizin kapanmaması ve ekstra cezalı gecikme ücretleri ödememeniz için senelik ödemelerinizin vaktinde yapılması önemlidir.

Hazır Web Sitemiz, Hazır Emlak Sitemiz ve Hazır Rent A Car Sitemiz 10 dile kadar destek vermektedir. Google Translate kullanılmamaktadır. Kurumsal yapının bozulmaması adına tüm yabancı dil seçenekleri için tüm içeriğin web sitesine ilgili dillerde girilmesi gerekmektedir. 

Hazır E-Ticaret sitemiz ise tek dilde Türkçe olarak hizmet vermektedir. Yabancı dil eticaret sistemleri için bize ulaşabilirsiniz. 

Firmanızın isminin harflerle internet sitenize yazılmasını ve uygun bulduğunuz görsellerle desteklenmesini sağlıyoruz.

Logo çalışmaları baştan savma yapılmaması gereken, firmanızın profili, misyon ve vizyonu, hitap etiği kitle göz önüne alınarak titizlile gerçekleştirilmesi gereken çalışmalardır.  Çoğu zaman uzun solukludur. Firmanızın kurumsal yapısına uygun özel bir logo çalışması talep etmeniz durumunda sizlerle iletişime geçerek çalışma detaylarını ve maliyetini içeren teklifimizi sizlere iletiyoruz.

Hazır Web sitelerimizin tümünde renk alternatifleri bulunmaktadır. Yönetim panelinizden dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. 

Firma olarak yaptığımız tüm web sitelerimizde teknik destek vermekteyiz.

Teknik desteğimizin kapsamı şu şekildedir;

  • yönetim paneli kullanımı desteği,
  • sitenin düzenli yedeklenmesi,
  • sitenin saldırıya uğraması yada çökmesi durumlarında alınan son yedeğin yüklenmesi,
  • site özellikleri kapsamında yazılımsal bir sorun oluştuğunda çözülmesi,
  • içeriğinizi nasıl girmeniz gerektği konusunda bilgilendirme,

gibi kısacası web siteniz ile ilgili yaşadığınız her türlü sorunda ve merak ettiğiniz her konuda sizlerin yanındayız.

Hazır web sitelerimiz pek çok firma web sitesinin incelenmesi ve deneyimlerimiz sonucu ortaya çıkmıştır. Oluşan tasarım ve yazılım hazır web sitesi olması amaçlandığından pek çok firmanın ortak olan web site özellikleri bir araya toplanmıştır.

Bazı durumlarda (bazı özelliklerde) site içerisinde mevcut özellikler üzerinden değişiklikler yapılabilir. Bu durumda web siteniz üzerinde bulunmasını istediğiniz özelliği bize bildirmeniz durumunda, istediğiniz özelliğin siteye uygulanıp uygulanamayacağının bilgisini ve var ise maliyetini size bildirebiliriz.

Hazır web sitesi siparişlerinizi, ilgili web sitesinin tanıtım ve satış sayfasından doğrudan kredi kartı ile güvenli bir şekilde ödeme yaparak tamamlayabilirsiniz. Banka havalesi, eft yödemeleri için bize ulaşabilirsiniz.

Satın almak istediğiniz hazır web sitesinin ücretinin firmamız banka hesaplarına yatırılmasının ardından web siteniz 1-48 saat (pazar günleri hariç) arasında açılacaktır. Web sitenizin açılma süresini alan adınızın durumu belirler. Alan adınız var ise, yönlendirme ve transfer işlemlerinin uzun sürmesi nedeni ile web sitenizin açılması gecikebilir. Web sitenizin açılmasının ardından, yönetim paneli bilgileriniz size teslim edilir.